Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Regimin: regimińska filia ChSCh na festiwalu wolontariatu

8 czerwca na placu Jana Pawła II w Ciechanowie odbył się festiwal wolontariatu i organizacji pozarządowych, w którym uczestniczyła także filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Regiminie.

W I Ciechanowskim Festiwalu Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych wzięło udział ponad 20 stowarzyszeń i fundacji, działających na terenie miasta. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje stoiska i programy. Wystawie towarzyszyły zabawy integracyjne, konkursy, występy artystyczne, pokazy ratownictwa. Był także darmowy poczęstunek, grochówka i kuroniówka. Imprezę zorganizowało Ciechanowskie Centrum Wolontariatu, działające przy Banku Żywności w Ciechanowie, Fundacja Gospodarcza im. Karola Marcinkowskiego oraz Urząd Miasta w Ciechanowie. Gościem specjalnym festiwalu był Jan Kuroń, który dla mieszkańców Ciechanowa przygotował z przepisu swojego ojca trochę zmodyfikowaną „kuroniówkę”. Mieszkańcy miasta mogli dowiedzieć się, co organizacje pożytku publicznego robią na rzecz lokalnej społeczności, w jaki sposób rozwiązują problemy, do których zostały powołane.

Wolontariusze ChSCh na swoim stoisku propagowali zdrowy styl życia. Była degustacja potraw wegetariańskich i pomiar ciśnienia tętniczego. Rozdawali także ulotki i literaturę. Przedstawiciele ChSCh przeporowadzili mnóstwo wartościowych rozmów z mieszkańcami Ciechanowa. 

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij