Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Regimin: razem możemy wiele zdziałać. Regularne wsparcie dla 100 osób

W 2012 roku filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Regiminie wydała osobom potrzebującym 10 ton artykułów spożywczych o wartości ponad 27 tys. zł. W bieżącym kontynuuje tę pomoc, wspierając systematycznie 100 osób.

– W tym roku udzielamy pomocy 100 beneficjentom z gminy Regimin – mówi Elżbieta Prusak, kierownik filii ChSCh w Regiminie – Spora część z nich to członkowie rodzin wielodzietnych, osoby starsze i samotne – dodaje.

W 2012 roku filia miała pod swoją opieką 79 dzieci, obecnie ma ich 60.

Charytatywna działalność filii ChSCh jest możliwa dzięki sponsorom oraz wolontariuszom. Ochotnicza Straż Pożarna z Lekowa udostępnia samochód do przewozu żywności, wójt gminy Regimin na czas wydawania żywności wyznaczył lokal w świetlicy wiejskiej w Lekowie. Produkty spożywcze wydawane przez wolontariuszy pochodzą z Banku Żywności w Ciechanowie i są finansowane w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD).

Czytaj więciej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij