Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Regimin

Regimin: razem lepiej

8.03.2012, Pomoc żywnościowa

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Regiminie podsumowali rok swojej działalności. Dzięki ich zaangażowaniu 128 osób co miesiąc otrzymywało po 6-8 kg artykułów spożywczych. Dla rodzin, którym trudno związać koniec z końcem, była to nieoceniona pomoc. 

Niemal dokładnie rok temu, 14 marca filia podpisała umowę z Bankiem Żywności w Ciechanowie, dzięki której do osób potrzebujących za pośrednictwem wolontariuszy ChSCh zaczęła trafiać żywność z unijnego programu pomocy żywnościowej (PEAD).

– Żywność wydajemy w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lekowie – mówi Elżbieta Prusak, kierownik filii ChSCh w Regiminie. – Pod opieką mamy 27 rodzin. Osoby potrzebujące kierujemy również do pobliskiej filii ChSCh w Sońsku, która dysponuje odzieżą z Danii.            

Dzięki współpracy z urzędem gminy wolontariusze posiadają listę osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, tak więc z pomocą mogą trafić w dziesiątkę. Wójt Regimina zapewnia ponadto transport żywności, co jest wielkim wsparciem w prowadzeniu tej działalności.

Wolontariusze obecnie zastanawiają się nad rozszerzeniem pomocy w 2012 roku.

– Pragniemy przeprowadzić ankietę wśród potrzebujących, by móc trafniej rozpoznać ich potrzeby i oczekiwania – mówi Elżbieta Prusak. – Chcielibyśmy także przeprowadzić w naszej miejscowości kurs dla osób uzależnionych od nikotyny.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Regimin
Regimin 9a
06-461 Regimin

Nr konta bankowego:
84 2030 0045 1110 0000 0275 8340

Kierownik: Elżbieta Prusak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 666 369 440

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij