Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Regimin: razem lepiej

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Regiminie podsumowali rok swojej działalności. Dzięki ich zaangażowaniu 128 osób co miesiąc otrzymywało po 6-8 kg artykułów spożywczych. Dla rodzin, którym trudno związać koniec z końcem, była to nieoceniona pomoc. 

Niemal dokładnie rok temu, 14 marca filia podpisała umowę z Bankiem Żywności w Ciechanowie, dzięki której do osób potrzebujących za pośrednictwem wolontariuszy ChSCh zaczęła trafiać żywność z unijnego programu pomocy żywnościowej (PEAD).

– Żywność wydajemy w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lekowie – mówi Elżbieta Prusak, kierownik filii ChSCh w Regiminie. – Pod opieką mamy 27 rodzin. Osoby potrzebujące kierujemy również do pobliskiej filii ChSCh w Sońsku, która dysponuje odzieżą z Danii.            

Dzięki współpracy z urzędem gminy wolontariusze posiadają listę osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, tak więc z pomocą mogą trafić w dziesiątkę. Wójt Regimina zapewnia ponadto transport żywności, co jest wielkim wsparciem w prowadzeniu tej działalności.

Wolontariusze obecnie zastanawiają się nad rozszerzeniem pomocy w 2012 roku.

– Pragniemy przeprowadzić ankietę wśród potrzebujących, by móc trafniej rozpoznać ich potrzeby i oczekiwania – mówi Elżbieta Prusak. – Chcielibyśmy także przeprowadzić w naszej miejscowości kurs dla osób uzależnionych od nikotyny.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij