Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Regimin

Regimin i Sońsk: wolontariusze zbierali żywność

19.03.2013, Pomoc żywnościowa

Jak podaje GUS, co dziesiąte dziecko w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, zaś ponad 16% Polaków nie stać na zapewnienie sobie dóbr uznanych za standard w naszym społeczeństwie. 15-17 marca wolontariusze banków żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności zbierali w sklepach artykuły spożywcze, by pomóc właśnie najbardziej potrzebującym.

Bank Żywności w Ciechanowie Wielkanocną Zbiórkę Żywności zorganizował po raz pierwszy. Żywność zbierano w 36 sklepach w Ciechanowie, Płońsku, Pułtusku, Makowie Mazowieckim, Nowym Mieście, Raciążu, Sońsku i Gołotczyznie.

W rozdysponowaniu uzyskanych produktów pomogą m.in. wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Sońsku i Regiminie. Włączyli się oni również w zbiórkę w sklepach.

– Dzięki takim akcjom mamy dodatkową żywność dla naszych podopiecznych – mówi Janusz Czerniak, kierownik filii ChSCh w Sońsku.

– Czerpiemy dużą radość z pomagania, mamy dzięki zbiórkom poczucie misji oraz swój wkład w pomoc ludziom – mówi Elżbieta Prusak z filii w Regiminie. – Zebrane artykuły przekażemy osobom potrzebującym podczas najbliższego wydawania żywności.

Filie ChSCh w Regiminie i Sońsku prowadzą pomoc żywnościową przez cały rok, wydając we współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie żywność z programu unijnego (PEAD).

Następna ogólnopolska zbiórka żywności już we wrześniu.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Regimin
Regimin 9a
06-461 Regimin

Nr konta bankowego:
84 2030 0045 1110 0000 0275 8340

Kierownik: Elżbieta Prusak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 666 369 440

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij