Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Regimin

Filia ChSCh w Regiminie pomogła osobom uzależnionym

16.05.2012, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Według danych CBOS papierosy pali 30% Polaków. Nikotynizm to poważny problem, z powodu którego cierpi wiele osób. Choć łatwo podjąć decyzję o walce z uzależnieniem, wytrwać w postanowieniu przychodzi o wiele trudniej. Mieszkańcom Regimina i okolic z pomocą w tym względzie przyszła lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Kilka dni temu w gminie Regimin zakończył się kurs antynikotynowy pod wymownym tytułem „W ciągu 5 dni rzucisz palenie”. Uczestnicy spotykali się w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lekowie. Podczas ciekawych zajęć można było dowiedzieć się, jak pokonać nałóg na płaszczyźnie fizycznej i emocjonalnej. Ważne było także wzajemne wspieranie się uczestników terapii. Kilku osobom udało się odstawić papierosy. 

„W ciągu 5 dni rzucisz palenie” to program, który pomógł już milionom osób na całym świecie. Jego autorami są naukowcy dr Wayne Mc Farland i dr Ehnan Folkenberg. Od czasu kiedy w 1959 roku opracowali oni tę metodę rzucania palenia, ponad 20 milionów ludzi uczestniczyło w programach z tego cyklu. Większość z tych, którzy dotrwali do ostatniego, piątego spotkania rozstała się z nałogiem. 

 – Ci, którzy podczas kursu przestali palić, mają zamiar wytrwać jak najdłużej w swym postanowieniu – mówi Janusz Prusak z filii ChSCh w Regiminie. – Po trzech tygodniach odwiedzimy ich i jeśli do tego czasu będą trwać w swoim postanowieniu, zostaną wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami – dodaje.

Pomoc osobom uzależnionym to jedna z wielu dziedzin działalności Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, która oprócz pomocy najuboższym zajmuje się też między innymi właśnie popularyzacją zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

(Iwo)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Regimin
Regimin 9a
06-461 Regimin

Nr konta bankowego:
84 2030 0045 1110 0000 0275 8340

Kierownik: Elżbieta Prusak
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 666 369 440

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij