Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Filia ChSCh w Regiminie pomogła osobom uzależnionym

Według danych CBOS papierosy pali 30% Polaków. Nikotynizm to poważny problem, z powodu którego cierpi wiele osób. Choć łatwo podjąć decyzję o walce z uzależnieniem, wytrwać w postanowieniu przychodzi o wiele trudniej. Mieszkańcom Regimina i okolic z pomocą w tym względzie przyszła lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Kilka dni temu w gminie Regimin zakończył się kurs antynikotynowy pod wymownym tytułem „W ciągu 5 dni rzucisz palenie”. Uczestnicy spotykali się w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lekowie. Podczas ciekawych zajęć można było dowiedzieć się, jak pokonać nałóg na płaszczyźnie fizycznej i emocjonalnej. Ważne było także wzajemne wspieranie się uczestników terapii. Kilku osobom udało się odstawić papierosy. 

„W ciągu 5 dni rzucisz palenie” to program, który pomógł już milionom osób na całym świecie. Jego autorami są naukowcy dr Wayne Mc Farland i dr Ehnan Folkenberg. Od czasu kiedy w 1959 roku opracowali oni tę metodę rzucania palenia, ponad 20 milionów ludzi uczestniczyło w programach z tego cyklu. Większość z tych, którzy dotrwali do ostatniego, piątego spotkania rozstała się z nałogiem. 

 – Ci, którzy podczas kursu przestali palić, mają zamiar wytrwać jak najdłużej w swym postanowieniu – mówi Janusz Prusak z filii ChSCh w Regiminie. – Po trzech tygodniach odwiedzimy ich i jeśli do tego czasu będą trwać w swoim postanowieniu, zostaną wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami – dodaje.

Pomoc osobom uzależnionym to jedna z wielu dziedzin działalności Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, która oprócz pomocy najuboższym zajmuje się też między innymi właśnie popularyzacją zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

(Iwo)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij